Toplu sms link

Toplu sms link gönderimi genelde elektronik ticaret sitelerinin uyguladığı bir ticaret tekniğidir. Hizmet süreleri veya web sitesinden ayrıntılı bilgi vermek isteyenlerin de tercihi olan link gönderimi son yıllarda ön planda görünüyor.

Her mesajın sonuna İptal kodu ekleme zorunluluğu ile birlikte şirketler link kullanımını daha çok önemsiyor. Bu sayede firmalar sitelerindeki ürünler hakkında link veriyor ve detaylı bilgiler için kullanıcılarını sitelerine yönlendiriyor.

Her link gönderiminden sonra Google Analytics üzerinden segment kaydı yapılarak sms dönüşleri not alınmalıdır. En çok karşılaşılan zorluklardan biri de kullanıcılarımızın mesaj raporlarına bakıp web sitelerine gelen trafiği az bulmalarından kaynaklanıyor. Çoğu zaman hata kullanıcının yönlendiği web sitesi ile ilgili olsa da akla gelen şüpheler mesaj kampanyasını gölgede bırakıyor.

Bir mesaj kampanyasında link gönderimi yaparken dikkat etmeniz gereken temel bileşenler mevcuttur.

Toplu sms link gönderimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler 

  • Web sitesine yönlendirdiğiniz kullanıcının ilgileneceği hizmet veya ürünlerle ilgili detaylı bilgi veren bir sayfa ayarlayın
  • Sayfanızın mobilden açılış hızı yüksek olsun
  • Yönlendirilecek sayfayı yakın dostlarınıza veya müşterilerinize test ettirin onların yönlendirmelerini dikkate alın
  • Hizmet için kullanılacak bir sayfa varsa mesaj attığınız kişinin o servisten ekstra bilgi alması için canlı destek hizmeti verin

Yukarıdaki uygulamaları gerçekleştirmiş olsanız bile Google Analytics ile trafiği izlemeniz büyük önem taşımaktadır. Aksi taktirde gönderim yaptığınız numaralar ve sayfa kaliteniz ile ilgili net çıkarımlar yapmanız anlamsız olacaktır.

toplu sms link girme
toplu sms link döşeme

toplu sms