Whatsapp toplu mesaj gönderme özelliği

Whatsapp toplu mesaj gönderme özelliğinin toplu sms reklamları ile karıştırıldığını ve son zamanlarda bu konu ile ilgili sayısız soru aldığımızı düşününce bu konuyu açıklayan bir yazı hazırlamak istedik. Firmamız Mas gsm ve çalışanları sektörün ilk firmalarından biri olup günümüze kadar bir çok inovasyonu sağlayan ar-ge projeleri geliştirdi ve satış noktasında sonuçlandırdı.

Mas gsm olarak internetin daha hızlı yaygınlaştığı günlerde sms kullanım oranlarının düşeceğini ve maliyetlerinin artabileceğini biliyorduk. Şu an halen internet sektöründe reklam vermek isteyen müşterilerimize danışmanlık yapan bir ekibimiz bulunuyor. Whatsapp toplu mesaj gönderme sürecine geçiş yapacak olursak whatsapp özelliği ile birlikte yapılan aslında yeni bir şey değil. Geçmiş yıllarda da Viber, Telegram gibi programlar aracılığıyla toplu mesajlar gönderilmeye çalışıldığını duyuyorduk fakat toplu sms’lerin bu sistemlerle kıyaslanabilir bir yanı olmadığını söyleyerek başlamak istiyoruz.

Toplu Whatsapp mesajları göndermek istediğinizde binlerce kişiye ulaşabilme imkanınız yoktur, giden mesajın kime gittiği yada ne zaman ulaşacağı ile ilgili bir bilgilendirme yoktur. Dolayısıyla toplu sms sistemlerinin gelişmiş alt yapılarından faydalanmak üzere bir programla karşı karşıya değilsiniz. Eğer ilk kez Whatsapp reklamları yapmayı düşünüyorsanız unutmayın ki yapacağınız çalışma sadece telefon hattınızdaki numaraları kapsayacak eğer bunu bir sunucu teknolojisi ile yazılım haline getirmek ve kullanmak isterseniz de karşılaşacağınız durum bunlardan pek farklı olmayacak.

Sunucu üzerinden farklı numaralara gönderilen mesajlarda aynı IP adresi üzerinden çıkış yaptığı için bir süre sonra Whatsapp tarafından engellenecek ve gelecek çalışmalarınızda da işlerinizin aksamasına neden olacak. Bir mesaj sistemini test etmeden önce daha evvel yapılmış olan çalışmalara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Müşterilerimizden bir çoğu kendilerine bir telefon geldiği ve Whatsapp üzerinden otomatik olarak mesaj gönderme hizmeti sunulduğu ile ilgili bilgiler alıyormuş ve numaraları karşı tarafa attıktan sonra iletildi raporları istenildiğinde “bazılarına gitmemiştir” şeklinde savunma yapılıyormuş. Sanıyoruz ki elinizdeki telefon numaralarını almaya çalışan birileri var. Böyle durumlarda karşı tarafı daha önce yaptığı kampanyalardan test edebilirsiniz. Eğer başarılı bir kampanya yürütülmemiş ve hayal hedeflerden bahsediliyorsa lütfen bu tarz kişilere karşı dikkatli olunuz. Whatsapp üzerinden mesaj göndermenin de toplu sms şirketleri için bir iş alanı olmadığını unutmayınız.

whatsapp üzerinden mesaj gönderilmesi
whatsapp toplu sms gönderme sistemi

“Whatsapp toplu mesaj gönderme özelliği” için bir cevap

Yorumlar kapatıldı.