Bilgilendirme

Hızlı haberleşme, içinde bulunduğumuz çağın öncelikli ihtiyaçlarından biri olmuştur. Telefonların kısa sürede yaygınlaşması ve konuşmanın dışında mesajlaşarak birbirimizden haber almamız, iletişim çağının getirdiği yeniliklerden biridir. Sms yoluyla bireyler her gün birbirinden haber almaktadır. İletişimin yeni gereksinimi ise gruplar halinde haber alıp vermeye dayalıdır. Özel hayatımızda ve iş dünyasında, aynı anda birden çok kişiyle olan irtibatımız, hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Bunun çözümü olarak geliştirilen toplu sms yöntemi ile çok sayıda insana ulaşabilmekteyiz. Toplu sms yöntemine paralel olarak internet üzerinden haber alma yöntemleri geliştirilse de bugün şirketler ve bireyler toplu sms atma metodunu hala yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Bunun sebebi telefonunda internet kullanmayan veya internet hizmeti bitmiş olan kitlelere ulaşmaktır. Araştırmalar bu geleneksel ama hala popüler olan yöntemden uzun yıllar daha vazgeçilmeyeceğini göstermektedir.

MasGsm 2016 yılından itibaren Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markaları ile çalışır. Firma belgelerinin doğruluğunun kontrolü amacıyla BTK’ya gönderilmektedir. Bunun haricinde herhangi bir kullanım amacı bulunmamaktadır.

Birçok kobi ve e-ticaret platformu toplu sms sitemleri ile müşterilerine özel avantajlar sunar. Eğer üyelerinize özel mesajlar iletirseniz firmanızın cirosuna katkı sağlarsınız. Toplu SMS bir iletişim yoludur ve iletişimi özel yapmak her zaman kazandırır.

MasGsm teknik ekibi sisteminize özel entegrasyon için çoğu firmanın aksine size ücretsiz destek verir.

İlk kez toplu Sms’i eğitim sektöründe Kuzey Avrupa ülkeleri kullanmaya başlamıştır. Bu ülkelerin eğitim alanında dünyanın en iyileri olması, toplu sms’in eğitim sektöründe ne kadar önemli olduğunu işaret etmektedir. Toplu sms sayesinde öğrencilere faydalı duyurular yapılabilir veya okulda alınan bilgiler sms yoluyla tekrar edilebilir. Bilginin her öğrenciye hızlı ve aynı şekilde ulaştırılması, eğitimde fırsat eşitliği konusunda önemli bir adım olmuştur. Ayrıca öğrencilerin ailelerinin bilgilendirilmesi içinde bu yöntem faydalıdır.

Bilginin en değerli olduğu sektörlerden biri de sağlıktır. Çünkü sağlık ile ilgili bilgiler geçmişte çoğunlukla güvenilir olmayan bir kaynaktan çıkıp, ulaktan kulağa dolaşmıştır. Sağlık bakanlığı veya sağlık ile ilgili kuruluşlar halkı doğru bilgilendirmek için Sms yöntemini kullanmaktadır. Bu yöntem sayesinde uzmanlardan alınan bilgiler, geniş kitlelere iletilebilir.

Turizm ülkelerin ekonomisi için çok önemli bir gelir kapısıdır. Son yıllarda erli turistin, turizmdeki rolünün artması ile birlikte, firmalar ülkemizdeki vatandaşlara ulaşabilmek ve kampanyalarından haberdar edebilmek için yarışa girmişlerdir. Firmaların tanıtımlarını yaparken kullandıkları önemli metotlardan biride kısa mesaj yani Sms’dir. Bu sayede ucuz bir şekilde çok sayıda insana ulaşabilirler. Ayrıca firmaların sitelerine üye olan ya da hizmetlerini satın alan eski müşterilerini de kısa mesajla bilgilendirebilirler.

Geçmişte lüks tüketim olarak değerlendirilen otomobiller artık insanlar için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bireyler kendilerine uygun otomobilleri takip etmeye çalışmakta, bütçelerine uygun ve kullanışlı otomobilleri almak istemektedirler. Bu sayede otomobil almak isteyenler sıkı bir araştırmaya girerler. Onlar için kampanyalar ve otomobillerin özelliklerini ilmek çok önemlidir. Otomobil firmaları ürünleri hakkında bilgi sunmak için kısa mesaj yöntemini kullanırlar. Bu yöntem sayesinde insanlar kendilerine uygun otomobiller ile ilgili bilgiye anında ulaşırlar.

Siyaset dünyasında kitlelere ulaşmak en önemli hedeftir. Seçim propagandası için bireye ulaşmak, aynı mesajları aktarmak için kullanılan en etkili iletişim metodu Sms yani kısa mesajdır. Partilerin en çok kullandığı ve diğer propaganda yöntemlerine oranla oldukça ucuzdur. Sms yoluyla sadece internet kullananlar değil bütün cep telefonu kullananlara ulaşılması da çok daha fazla insansa ulaşılması anlamına gelmektedir.

Ürünlerini satmak isteyen firmaların potansiyel müşterilerine ulaşmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden biri Sms ‘dir. Kısa mesaj sayesinde müşterilere reklam yapıp, kampanyalarını anlatan firmalar bu yöntem ile çok sayıda insana ulaşabilmektedir. Müşterilerin bu kampanyalardan haberdar olması gereksiz zaman ve para kaybını önlemektedir.